5 канал

Актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу.

804K
583.8M
94.9K
Ляшко розповів, як Україна розв'язала проблему зі зберіганням вакцини від коронавірусу

Україна знайшла можливість зберігати вакцину від коронавірусу в низьких температурах, як того вимагає виробник. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі Україна 24.

Він підкреслив, що "в імунопрофілактиці до цього ніколи не використовувалася температура — 80°C".

"Ми підняли наші національні склади, які є в Міністерстві охорони здоров’я, там у нас реально немає умов для зберігання таких вакцин або лікарських засобів саме при температурі - 80 °C. Ми запустили роботу з приватними логістичними фармацевтичними компаніями, і на нас вийшли з комерційними пропозиціями", — сказав Ляшко.

За словами головного санітарного лікаря, можливість "зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини при температурі - 80°C" на вітчизняних складах — є.

"Тут яка логіка: вакцина прилітає на літаку, з машини до складу ми транспортуємо в термоконтейнері із сухим льодом, потім перегружаємо в холодильники, в яких вона може зберігатися тривалий час. Далі ми розраховуємо, як і в якій кількості цю вакцину треба привезти до пункту щеплення", — розповів Ляшко.

Він додав, що в пункті щеплення вакцина може зберігатися протягом п’яти днів при температурі від +2 до +8°C.

Головна Відео Новини Спільнота