5 канал

Актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу.

804K
583.8M
94.9K
Від Кавказьких гір до Британії: у соцмережах влаштували флешмоб із виконанням українського "Щедрика" (Відео)

Щедрівка, яку співають у всьому світі, цього року замість концертних залів - звучить онлайн. У соцмережах влаштували флешмоб із виконання святкової щедрівки. Співають пісню і під ялинкою, і в зовсім несподіваних місцях. Як "Щедрик" занесло на Кавказькі гори та в порожній торговельний центр британського містечка під час локдауну - журналістка "5-го" Марія Писаренко продовжить.

Так українська щедрівка лунає цього року. Попри карантинні заборони концертів і масових заходів, щедрика співають онлайн. Розпочало флешмоб посольство Сполучених Штатів в Україні. Виклали відео, де щедрика виконує хор Військово-повітряних сил США.

"Американський диригент хору Пітера Вільговського особливо вразила пісня Щедрик, що означає щедрий, плідний. Вільговському після нагадала переспіви дзвонів", - зауважила командир оркестру Військово-повітряних Сил США у Європі Крістіна Муур Уррутії.

Згодом підтримало ініціативу посольство України в Азербайджані. І привітало з Різдвом таким відео Кавказу. Посеред гір у Шемахінському сафарі-парку Щедрик виконують на традиційних азербайджанських народних інструментах: тар, кяманча, канун. Піднятися на гору заради цього зважилася канадійка українського походження музикантка Поліна Десятниченко разом з заслуженими артистами Азербайджану.

Свою відповідь закордонним співакам продемонстрували київські поліцейські. На Софійській площі разом з оркестром поліції Києва і собі заспівали Щедрика.

Естафету підхопила Вінниця. Там на головній площі Щедрик виконали військові музиканти Повітряних сил ЗСУ.

Українська пісня стала класикою різдвяного святкування по всьому світу. Ось музиканти Королівського оркестру військово-морських сил Великої Британії у порожньому торговельному центрі у Портсмуті теж виконують відому мелодію, зберігаючи соціальну дистанцію.

Лунає відома на весь світ пісня цьогоріч у скайпі та зумі. Лунає традиційний Щедрик і на вулицях українських міст. Попри карантин свято не скасували. І пісня лунає на ярмарках по всій Україні. Пісня народна, але відома вона саме обробці 1919 року композитора Миколи Леонтовича.

Не всі знають, що виконують її на щедрий вечір, а не на Різдво. А от заспівати можуть усі.

Марія Писаренко, Валентин Стрельцов, "5 канал".

Головна Відео Новини Спільнота