5 канал

Актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу.

1.3M
1B
105.4K
Роман Шрайк спрогнозував наступну Раду: "ЄС" наростила підтримку, а "Слуга народу" втрачає майже сотню мандатів

Український журналіст та блогер Роман Шрайк у своєму телеграм–каналі оприлюднив прогноз щодо ймовірного складу Верховної Ради.

Якби вибори відбулися у найближчий час, то фракція "Слуга народу" отримала б 159 мандатів, "Європейська Солідарність" – 122, ОПЗЖ – 110, "Батьківщина" – 59.

Роман Шрайк зазначив, що це результат інтегрального розрахунку рейтингів політичних партій, які він проаналізував за достовірними джерелами.

За даними підсумкового рейтингу від Романа Шрайка, партія Зеленського фактично втрачає сотню парламентських мандатів, тоді як партія Порошенка майже на стільки ж наростила свою підтримку.

"Складаю його перш за все тому, що люблю циферки, по–друге – щоб орієнтуватися в реальності, адже навіть відомі соціологічні центри періодично видають феєричну дурницю", – написав Шрайк у своєму телеграм–каналі.

"Наприклад, останнє опитування "Рейтинга", яке чудово розлетілось по Фейсбуку, я тут не розміщував. "Свої" цифри я зазвичай не публікую, але в якості підсумків року, думаю, можна", – пише блогер.

За його розрахунками, рейтинги політичних сил на грудень 2020 року виглядають так: "Слуга народу" – 23.7%, "ЄС" – 18.3%, "ОПЗЖ" – 16.5%, "Батьківщина" – 8.8%.

Проектуючи результати на загальну кількість мандатів, Шрайк звернув увагу, що монобільшості у новому парламенті не буде. Тому доведеться формувати коаліцію з різних фракцій.

"А тепер спробуйте скласти з цього коаліцію. Очевидно, що "ЄС" та "ОПЗЖ" в одній коаліції не будуть. Мандатів "Батьківщини" для створення коаліції навіть зі "слугами" не вистачає. Тобто теоретично можлива або коаліція "СН"+"ЄС", або "СН"+ "ОПЗЖ". "Батьківщину" додавати за смаком", – іронізує Роман Шрайк.

У Верховній Раді 9–го скликання 5 фракцій і дві групи. У фракції "Слуга народу" наразі 246 депутатів, ОПЗЖ – 44, "Європейська Солідарність" – 27, "Батьківщина" – 24, "Голос" – 20.

Нагадаємо, протягом 2020 року рейтинги партії влади та президента Зеленського продовжували падати, натомість зросла підтримка Порошенка та партії "Європейська солідарність". 

Головна Відео Новини Спільнота