5 канал

Актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу.

1.3M
1B
105.4K
Харківські науковці продемонстрували власний винахід, що перетворює воду на антисептик – подробиці (Відео)

Зручний у використанні та дієвий проти вірусів і бактерій. Цей пристрій розробили харківські науковці. В його основі альтернативна технологія, яка перетворює звичайну воду на санітайзер.

"Під дією струму у середині картриджу розчиняється срібний електрод і у воду потрапляють атоми срібла, і вони знезаражують усі поверхні", – пояснює керівник проєкту Андрій Мануйлов.

Андрій Мануйлов - електрохімік за фахом. Ще аспірантом у Харківській політехніці розробляв системи знезараження для басейнів та фонтанів. Знання використав для стартапу.

"Це не дуже складно. Встановлюється картридж. Це електроніка, встановили електроніку. І, власне, закрутили пульверизатор", - демонструє Андрій.

Від ідеї до втілення - два роки та робота команди вчених. Для реалізації проєкту харків'яни виграли 25 тисяч доларів в Українського фонду стартапів. Перші тестові екземпляри виробляли на 3-Д принтері.

Дослідження на безпеку та дієвість проводили разом із мікробіологами та імунологами харківського інституту імені Мечнікова.

Ось так, каже Андрій, перевіряли дію санітайзера на кишкову паличку.

"За 24 години ми подивимось, що виросло, а взагалі нічого не повинно вирости, бо айон знищує понад 99, 9% бактерій на поверхнях", - переконує науковець.

Протидію небезпечним інфекціям підтвердили більш як дві сотні тестів. На часі – перевірка на ковід-19. Та поки для цього не знайшли лабораторію в Україні. Натомість мають результати щодо групи коронавірусів.

"Противірусна активність. Яка проводилась в інституті Грамашевського, була підтверджена на коронавірусі свині. Він його інактивує, він працює краще, ніж існуючі санітайзери на спирту", - запевняє завідувач лабораторії та клінічного відділу молекулярної імунофармокології Артур Мартинов.

Аналогів такій розробці у світі не існує, кажуть харків'яни. Санітайзера вистачає на три літри води, а потім потрібно лише замінити картридж. Та от коштуватиме тестова партія винаходу недешево.

"Айон буде коштувати 79 доларів, і 29 доларів – замінний картридж. Але це на невеличких серіях. Тобто коли ми будемо виробляти масово, він буде ставати дешевше, доступніше", - зазначив керівник проєкту.

Та обіцяють зробити винахід доступним для українців. Вже наступного року науковці готові вийти на міжнародний ринок. Продукт буде національним. Окрім деталей мікросхем, всі складові виготовлятимуть українські заводи.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

Головна Відео Новини Спільнота