Зеленський підписав указ про вихід України з двох угод СНД

Згідно з указом президента Україна вийшла з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору, яку підписали 1991 року та Угоди про використання повітряного простору, підписаної 1992 року.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що Україна виходить з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору, яку 25 грудня 1991 року у Мінську підписали Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан та Україна.

“Відповідно до цієї угоди, повітряний простір держав-підписантів розглядається як єдиний повітряний простір. Сторони угоди також утворили Раду з авіації та використання повітряного простору й Міждержавний авіаційний комітет, який виконує рішення Ради”, – резюмували у відомстві.

Крім того, Україна виходить Україна виходить з Угоди про використання повітряного простору, підписаної 15 травня 1992 року в Ташкенті.

“Цим документом уряди Азербайджану, Росії, Білорусі, Таджикистану, Вірменії, Туркменістану, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану, Молдови та України домовилися, зокрема, про те, що держави-учасниці надаватимуть повітряний простір над своєю територією для здійснення діяльності Збройних сил Співдружності та не чинитимуть дій, що призводять до порушення або ускладнення їхнього нормального функціонування”, – повідомили у пресслужбі.

У відомстві додали, що у своєму указі президент поставив завдання Міністерству закордонних справ повідомити Раду з авіації та використання повітряного простору про вихід України з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору.

Нагадаємо, Кабмін схвалив вихід України з Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку.

Раніше  Кабмін схвалив законопроєкт щодо виходу України “Про вихід з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення відповідної Міждержавної ради”.

Крім того, 16 грудня Україна вийшла з трьох угод СНД у сфері атомної енергетики.

Раніше повідомлялося, що Україна вийшла з чергової угоди торговельної угоди СНД. 

Крім того, 17 серпня Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо припинення угоди між урядами України та Росії про взаємне заснування торгових представництв.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.

The post Зеленський підписав указ про вихід України з двох угод СНД appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота