Енергетична і військова загроза: Вітренко закликав США зупинити будівництво “Північного потоку-2”

Завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2” загрожує безпеці не лише в енергетичній, але і у військовій сфері для України та Європи.

Про це заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко під час конференції, організованій Американсько-українською діловою радою у Вашингтоні, повідомляє Укрінформ.

“Те, про що ми говоримо (владі США – ред.), що “Nord Stream-2″ повинен бути зупинений, оскільки це питання безпеки для України та Європи – і не тільки енергетичної, але й військової безпеки також” – підкреслив керівник “Нафтогазу”.

Він зазначив, що під час візиту до американської столиці його команда намагається переконати американську владу запровадити ефективні санкції, щоби не дати російському газопроводу бути реалізованим.

У цьому контексті Вітренко зауважив, що побачив в останніх заявах глави Держдепартаменту США “певний позитивний розвиток” ситуації.

“Зокрема, державний секретар Блінкен кілька днів тому… виступав у Конгресі перед Комітетом з питань міжнародних відносин (Сенату США – ред.). Він говорив, що американська адміністрація може розглянути скасування цього звільнення від санкцій (проти оператора Nord Stream 2 – ред.), яке, на жаль, дозволяє росіянам продовжувати будівництво газопроводу”,- зазначив Вітренко.

Раніше у Росії заявили, що 11 червня почнеться заповнення газом трубопроводу “Північного потоку-2”.

Нагадаємо, 4 червня президент РФ Володимир Путін заявив про добудову першої нитки трубопроводу “Північний потік-2”.

Крім того, Росія очікує на новий етап боротьби за “Північний потік-2”.

Як відомо, п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко заявив, що добудова газопроводу “Північний потік-2” стала можливою через бездіяльність української влади.

Народна депутатка від “Європейської Солідарності” Ірина Фріз вважає, що президент України Володимир Зеленський програв “Північний потік-2” через відсутність чіткої міжнародної позиції.

Президент України Володимир Зеленський фактично підтримав скасування санкцій проти “Північного потоку-2”.

Крім того, Білий дім визнав, що зараз майже неможливо зупинити завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Енергетична і військова загроза: Вітренко закликав США зупинити будівництво “Північного потоку-2” appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота