На 70% більше: у Чернівцях суттєво підвищили тариф на тепло

Виконавчий комітет Чернівецької міської ради проголосував за введення нового тарифу на теплопостачання, який в середньому збільшиться на 70%.

“Щойно виконавчий комітет Чернівецької міської ради проголосував за встановлення нового тарифу на виробництво, транспортування та послугу з постачання теплової енергії на опалюваний період на 2021-2022 роки. Тариф зміниться у вищу сторону. Орієнтовно на 70%”, – зазначають у КП “Чернівцітеплокомуненерго”.

На підприємстві пояснили, що зростання тарифу зумовлено двома основними причинами. Понад три роки у Чернівцях тариф не змінювався і був найнижчим по всій країні. За цей час вартість газу й електроенергії зросла в кілька разів, змінився також розмір мінімальної зарплати.

“Фактично теплокомуненерго зобов’язали продавати послугу дешевше, аніж закуповувались газ та інші речі, необхідні для виготовлення та доставляння тепла”, – йдеться у повідомленні.

На підприємстві зазначили, що для споживачів без лічильників вартість будуть розраховувати в залежності від типу будинку та його стану.

“До початку опалювального сезону незалежна проєктна організація подасть норми розрахунку витрат гігакалорії тепла на квадратний метр до теплокомуненерго, а підприємство надасть їх на затвердження виконкому. Після цього обов’язково повідомить таких споживачів”, – уточнили в “Чернівцітеплокомуненерго”.

Жителям будинків з неутепленими стінами, покрівлею і вікнами порадили скористатися програмами утеплення та модернізації, які передбачають співфінансування з міського бюджету або банків.

Раніше у Міністерстві економіки заявили, в Україні цього року на третину зростуть тарифи на опалення та гарячу воду.

Народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко заявив, що дії влади з субсидіями не захищають людей, які потребують допомоги при оплаті комунальних послуг.

Крім того, народна депутатка Ніна Южаніна заявила, що без збільшення субсидій людям важко буде пережити осінній сезон.

Як відомо, 19 травня Кабінет міністрів України спростив отримання житлових субсидій та змінив умови їх перепризначення.

Міністерство соціальної політики України підготувало проєкт постанови Кабінету міністрів, яким вносяться зміни до порядку призначення субсидій.

Крім того, в Україні з 1 травня всі субсидії надаються виключно у готівковій формі безпосередньо споживачам.

Повідомлялось, що “Європейська Солідарність” звернулась до президента України Володимира Зеленського через нову систему призначення субсидій, що звужує соціальні права українців.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.

The post На 70% більше: у Чернівцях суттєво підвищили тариф на тепло appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота