Кому перерахують субсидії, а хто отримає її автоматично? – пояснення заступника міністра соцполітики

Кабінет Міністрів України найближчим часом планує нарахувати субсидії за новими правилами. 

Про це в ефірі “Прямого” розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Також він розповів, хто отримає субсидії автоматично, а яким категоріям доведеться йти до відповідних органів.

Навколо цього питання є багато різних міфів. Багато експертів його коментують по різному. Було прийнято рішення, що перепризначення 85% одержувачів субсидій на наступний період буде здійснено автоматично.

Віталій Музиченко заступник Міністра соціальної політики України

Заступник міністра додав, що вчора отримав від Міністерства фінансів результати верифікації даних з банківських установ і державних реєстрів прав на рухоме і нерухоме майно.  Сьогодні їх надіслали до районних органів, які відповідають за соціальний захист населення. Найближчим часом відбудеться процес призначення субсидій в автоматичному режимі. Їх отримають 2,5 мільйони домогосподарств.

Музиченко розповів, що відповідні виплати проведуть на початку липня. Також люди отримають субсидії за травень  і червень.

Заступник міністра запевнив, що жоден громадянин не втратить субсидій за попередній період.

Але за словами Музиченка, є такі категорії, яким перерахують субсидії тільки після особистого звернення.

“Це так звані мобільні категорії населення. Зокрема, ми говоримо про ті категорії населення, які орендують житло, тобто орендатори, які можуть сьогодні його в одному місці орендувати, завтра змінити місце оренди. З власним житлом така ситуація трошки по іншому виглядає. Тому 15% домогосподарств потрібно з заявами і деклараціями звернутися за одним із вищезазначених способів”, – пояснив він.

Заступник міністра розповів, що люди можуть особисто відвідати ЦНАП, орган соціального захисту населення або територіальну громаду. Крім того, вони мають можливість заповнити документи і відправити поштою. Також можна заповнити документи через вебінтерфейс, розміщений на сайті Міністерства соціальної політики.

Нагадаємо, 19 травня Кабінет міністрів України спростив отримання житлових субсидій та змінив умови їх перепризначення.

Міністерство соціальної політики України підготувало проєкт постанови Кабінету міністрів, яким вносяться зміни до порядку призначення субсидій.

Крім того, в Україні з 1 травня всі субсидії надаються виключно у готівковій формі безпосередньо споживачам.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

The post Кому перерахують субсидії, а хто отримає її автоматично? – пояснення заступника міністра соцполітики appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота