Щеплення від COVID-19 для вагітних: у МОЗ дали рекомендації

У Національній Службі Здоров’я України розповіли про особливості щеплення вагітних від Covid-19. Так, зазначається, що жінки можуть важче переносити коронавірус, тож користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, йдеться у повідомленні НСЗУ у телеграм-каналі.

У повідомленні також зазначається, що жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень. В інших випадках, якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад, жінка працює в ковідній лікарні, або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем.

Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною. В Україні поки використовується тільки одна така вакцина – Comirnaty від Pfizer-BioNTech. В той самий час, вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech, яку сьогодні ширше використовують в Україні, містить в інструкції заборону щеплення препаратом вагітних жінок.

Також у НСЗУ наголосили на тому, що у разі якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі – в Україні з таких вакцин лише AstraZeneca (Covishield, SKBio) – до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення. На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності чи вже після пологів, зазначають у повідомленні відомства.

Нагадаємо, співголова фракції “Європейська Солідарність” Артур Герасимов заявив в ефірі “Прямого”, що в Україні існують логістичні проблеми з масовою вакцинацією.

Також, раніше повідомлялося, що під час засідання Ради національної безпеки і оборони України, обговорили тему поширення у світі штаму “Дельта” коронавірусу та пов’язані з ним загрози.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Щеплення від COVID-19 для вагітних: у МОЗ дали рекомендації appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота