В Естонії створили назальний спрей проти коронавірусу

В Естонії вчені створили спрей проти коронавірусу, що ефективно протидіє найбільш поширеним штамам COVID-19.

Фахівці наголошують, що назальний спрей BioBlock може захищати навіть проти “Дельта” штаму коронавірусу. Про це повідомляє видання Postimees.

Згідно з результатами лабораторних досліджень спрей забезпечує захист як від вихідного “уханьського” штаму, так і від “Дельта”-штаму, а також від британських, південноафриканських і бразильських штамів.

“Лабораторні дослідження назального спрею з антитілами до коронавірусу, розробленого в співпраці з естонськими компаніями та університетами, довели його ефективність в блокуванні широко поширеного зараз “Дельта”-штаму вірусу”, — наголошують вчені.

Крім того, директор компанії “Icosagen”, яка спеціалізується на генній інженерії, Март Устав наголосив що, лабораторні дослідження підтвердили, ефективність назального спрею  проти усіх штамів коронавірусу.

“Разом з нашою командою ми постійно відстежуємо зміни у вірусі і проактивно тестуємо здатність назального спрею BioBlock нейтралізувати ті штами, які ще не набули широкого поширення”, — розповів науковець.

У виданні зазначили, що Bioblock — це інноваційний естонський продукт, концепцію якого розробили дослідники Icosagen під керівництвом професора Марта Устава. Для розробки і продажу BioBlock був сформований консорціум, до якого увійшли вчені і фахівці з Chemi-Pharm, Icosagen, Тартуського університету, Естонського університету природничих наук і OÜ Teadus ja Tegu. Технологія продукту запатентована. Назальний спрей BioBlock виробляється і продається компанією Chemi-Pharm.

Як відомо, ефективність вакцини проти коронавірусу від компаній Pfizer та BioNTech за пів року знижується з 96% до 84%. Проте навіть тоді препарат на 97% захищає від ускладнень COVID-19.

Крім того, дві дози вакцин Pfizer та Astra Zeneca показали схожу ефективність у боротьбі з штамом “Дельта” з тією, яку вони раніше демонстрували проти штаму “Альфа”.

Раніше стало відомо, що більший розрив між першою та другою дозою вакцини Pfizer-BioNTech допомагає організму виробляти більше антитіл проти COVID-19.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post В Естонії створили назальний спрей проти коронавірусу appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота