Цинк та фосфати: як ліки проти коронавірусу забруднюють річки України

У головних річках України фіксують залишки медичних препаратів, які застосовуються в лікуванні COVID-19.

Зокрема, сліди препаратів, проти коронавірусу знайшли у Дніпрі, Дністрі та Сіверському Дінці. Про це  ефірі телеканалу “Дом” заявив заступник міністра екології та природних ресурсів Михайло Хорєв.

За його словами наслідки первинного скринінгу трьох головних річок України свідчать про забруднення водних ресурсів фармацевтичними препаратами.

“Перевіряли воду на 3200 речовин — це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний перелік і ви шукаєте. А також вода досліджувалася на 64 000 речовин — це просто припущення, що вони можуть бути чи ні. Згідно з результатами, дійсно, якісь забруднювальні речовини є”, — розповів Хорєв.

Він підкреслив, що останні тенденції щодо стану води тісно пов’язані з пандемією коронавірусу.

“Ми з вами вживаємо якісь таблетки, якісь уколи тощо, це все виводитися з організму й рано чи пізно потрапляє у водний об’єкт.”Ковідних” препаратів дуже багато. Те, що входить саме до “ковідного” протоколу, саме ці речовини зараз у нас у воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди”, — заступник міністра Хорєв.

За його словами у водах українських річок також фіксують велику кількість цинку, пестицидів, металів, фосфатів та незвично низький рівень ртуті. Крім того, Михайло Хорєв зауважив, що залишки препаратів проти COVID-19 виявляють і у європейських річках.

“У Європі відбувається те саме… Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються у воді — це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди… У Європі є й хороші модернізовані очисні споруди, але є й старі”, — додав заступник міністра.

Нагадаємо, біологи виявили, що хлорована за всіма правилами вода з громадських басейнів нейтралізує практично всі частинки коронавірусу.

Раніше стало відомо, що у двох  річках Київської області масово гине риба.

Раніше на курорті Запорізької області зафіксували масову загибель риби.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Цинк та фосфати: як ліки проти коронавірусу забруднюють річки України appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота