В Лондоні оголосили шорт-лист Букерівської премії-2021: перелік книг

Журі однієї з найпрестижніших літературних премії – міжнародної Букерівської премії оголосило імена фіналістів. На перемогу претендують у підсумку шість авторів.

Список номінантів було опубліковано на офіційному сайті премії.

Отже, у шорт-лист потрапили три учасники зі США: володар Пулітцерівської премії 2019 року письменник Річард Пауерс з романом “Збентеження”, авторка Патріша Локвуд “Всі про це мовчать”, Меггі Шіпстед з книгою “Велике коло”,

Орім цього, серед претендентів на премію – автор Анук Арудпрагазам зі Шрі-Ланки, який написав книгу “Дорога на північ”, письменник Деймон Гелгут з ПАР з твором “Обіцянка” та письменниця і Надіфа Мохамед з Сомалі, яка написала книгу “Авантюристи”.

Фото: Facebook Booker Prize
Фото: Facebook Booker Prize

Водночас в короткий список не ввійшов нобелівський лауреат Кадзуо Ісігуро.

Книги, що потрапили до списку, були відібрані серед 158 творів, опублікованих у Великій Британії та Ірландії з 1 жовтня 2020 року. Переможця престижної премії. який отримає також наголоду у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів мають оголосити вж на початку листопада.

“Книги шорт-листа відрізняють кілька ключових особливостей: це захопливі історії, які ви можете вбирати, це голоси, які проникають в вашу голову, що відображає досвід читання в умовах ізоляції”, – відзначили в журі.

Букерівська премія  – одна з найпрестижніших літературних нагород у світі. До 2013 року її вручали лише громадянам Великої Британії, Ірландії чи Зімбабве. Однак з 2014 року премію вручають за книгу, написану англійською, незалежно від громадянства автора. Букерівська премія була заснована в 1968 році, а її перше вручення відбулося в 1969 році.

Нагадаємо, організатори Букерівської премії опублікували лонґ-лист претендентів у 2021 році. Переможця 2021 року оголосять в середу, 3 листопада, на церемонії нагородження, яка відбудеться у співпраці з BBC в Театрі Радіомовлення.

Відомо, що минулого року “Букерівську” премію отримала письменниця з Нідерландів.Вона стала наймолодшою переможницею за всю історію.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post В Лондоні оголосили шорт-лист Букерівської премії-2021: перелік книг appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота