Кримськотатарську мову можуть перевести на латиницю – Мінреінтеграції

Урядовий комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, соціальної політики та у справах ветеранів підтримав проєкт Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки”.

Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков зазначив, що остаточне рішення, щодо переходу кримськотатарської мови на латиницю найближчим часом ухвалить уряд, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

“Сьогодні ми зробили важливий крок, щоб створити кращі умови для збереження і розвитку кримськотатарської мови. Це складова системної роботи, яка розпочалася минулого року. Кримськотатарський народ 30 років тому вирішив змінити графіку алфавіту, оскільки латинка краще відповідає фонетиці тюркських мов”, – сказав Резніков.

Зазначається, що запропонований варіант алфавіту складається з 31 літери. В основі проєкту – рішення Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років. Переведення кримськотатарської мови на латинську графіку підтримує Меджліс кримськотатарського народу, а також абсолютна більшість кримськотатарських мовознавців, освітян-практиків і видавців. Резніков нагадав, що перехід на латинку вже пройшли Азербайджан, Туркменістан, а в Казахстані цей процес триває зараз.

“Сьогодні латинська графіка дозволяє краще інтегруватися до цифрових платформ, більш повною мірою використовувати можливості, які надає Інтернет. Серед іншого, зростатиме інтерес до кримськотатарської мови серед українців. Адже це питома тюркська мова України і вона є нашим вікном до усього тюркомовного світу”, – наголосив він.

Варто нагадати, в Криму російська окупаційна влада продовжує порушувати права людини і привласнювати об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО й інші культурні пам’ятки. У такий спосіб російська влада намагається змінити сприйняття історико-культурної спадщини України.

Окрім цього, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна повинна відмовитись від  кирилиці та перейти до латинської абетки. Крім того, вивчення англійської мови слід починати з дитячих садочків.

Згодом, мовний омбудсман Тарас Кремінь наголосив, що питання застосування кирилиці в українській літературній мові не піддається жодним сумнівам ані з філологічної, ані з наукової, ані з політичної точки зору.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Кримськотатарську мову можуть перевести на латиницю – Мінреінтеграції appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота