“Довіра є життєво важливою”: Світовий банк не публікуватиме рейтинг Doing Business

Світовий банк більше не публікуватиме звіт Doing Business про стан і умови бізнесу в різних країнах.

Як зазначили на офіційному сайті фінустанови, натепер бракує довіри до досліджень Банку.

“Довіра до досліджень Групи Світового банку є життєво важливою. Дослідження Світового банку інформують про дії політиків, допомагають країнам приймати обґрунтовані рішення і дозволяють зацікавленим сторонам точніше оцінювати економічні й соціальні покращення.

Такі дослідження також були цінним інструментом для приватного сектора, громадянського суспільства, наукових кіл, журналістів і інших, розширюючи розуміння глобальних проблем”, — ідеться в повідомленні.

Світовий банк повідомив про низку порушень щодо змін у звітах Doing Business-2018 і Doing Business-2020. Саме тоді було розпочато серію оглядів і ревізій звітів, а також їхніх методологій.

“Переглянувши всю наявну на сьогодні інформацію про ведення бізнесу, зокрема висновки минулих оглядів, звітів і аудитів, керівництво Групи Світового банку ухвалило рішення припинити ведення рейтингу Doing Business.

Надалі ми будемо працювати над новим підходом до оцінювання ділового й інвестиційного клімату”, — зауважили в джерелі.

Нагадаємо, Україна і Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР), що входить до групи Світового банку, уклали дві угоди на загальну суму 411 мільйонів доларів. Угоди стосуються розвитку вищої освіти в державі та підвищення стійкості української енергосистеми для інтеграції в європейську енергомережу ENTSO-E.

Тим часом для отримання другого траншу “Позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення” від Світового банку Україна повинна створити належну макроекономічну базу.

Раніше Україна та Світовий банк уклали угоду на суму 350 мільйонів доларів. Кошти будуть спрямовані на розвиток економіки в період пандемії, соціальну підтримку вразливих верств населення й на посилення державних інституцій.

Крім того, Світовий банк виділив Україні 90 мільйонів євро позики в рамках нового проєкту “Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні”.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на форумі “Україна 30. Земля” заявив, що відкриття ринку землі сприятиме зростанню цін на сільськогосподарські землі в Україні.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post “Довіра є життєво важливою”: Світовий банк не публікуватиме рейтинг Doing Business appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота