У МВФ призупинили співпрацю з Афганістаном: причина

У зв’язку з приходом до влади в країні представників радикального руху “Талібан” Міжнародний валютний фонд змушений призупинити співпрацю з Афганістаном.

У МФВ пояснили, що готові відновити співпрацю коли міжнародна спільнота продемонструє чітку позицію щодо нового уряду в країні. про це заявив директор пресофісу МВФ Джеррі Райс, повідомляє Укрінформ.

“Наша співпраця з Афганістаном була призупинена, поки в міжнародному співтоваристві не з’явиться ясність щодо визнання уряду (на чолі з талібами – ред.)”, – зауважив Райс.

Директор пресофісу МВФ підкреслив, що це означає призупинення програми Міжнародного валютного фонду для Афганістану.

“З минулого місяця країна не має доступу до ресурсів МВФ, спеціальних прав запозичень тощо”, – пояснив Джеррі Райс.

Водночас він наголосив, що у МВФ глибоко стурбовані важкою економічною ситуацією в Афганістані та гуманітарною кризою, що насувається.

До того ж Райс підкреслив, що МВФ готовий співпрацювати з міжнародною спільнотою для запобігання потенційній гуманітарній кризі в Афганістані.

Нагадаємо, Європейський Союз очікує, що “Талібан” дотримається своїх обіцянок щодо уряду, до складу якого за результатами переговорів зможуть потрапити представники різних політичних сил країни.

Як відомо, рух “Талібан”, який захопив владу в Афганістані оголосив про створення нового уряду в країні, очільником якого став Мохаммад Хасан Ахунд.

Згодом, лідери талібів звернулися до іноземних держав із пропозицією взяти участь у відновленні Афганістану в обмін на доступ до природних ресурсів країни.

Раніше в українському МЗС повідомили, що 159 українців залишаються в Афганістані. Вони звернулися до дипломатичного відомства із проханням про евакуацію з території країни, яку захопили таліби.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post У МВФ призупинили співпрацю з Афганістаном: причина appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота