На відновлення костелу Святого Миколая зібрали майже 18 мільйонів гривень
На відновлення костелу Святого Миколая у Києві, що постраждав від пожежі, зібрали 17,8 млн грн.

Про це у Фейсбуці повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

“Гроші на порятунок Костелу Святого Миколая продовжують надходити. Сьогодні станом на 17 годину на рахунку Національного будинку органної та камерної музики України 17,8 млн грн”, – ідеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, пожежа в костелі Святого Миколая виникла 3 вересня ввечері на 1 і 2 поверхах органного залу і поширилася на покрівлю.

За інформацією міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, попередньою причиною займання було коротке замикання в органі. Вогнем пошкоджено внутрішнє оздоблення будівлі та інструмент.

Костел зведений у 1899-1909 роках в неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Будівлю поділили між собою Національний будинок органної та камерної музики України як приміщення для концертів і парафія Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, яка проводить тут богослужіння.

Нагадаємо, у п’ятницю ввечері, 3 вересня в Києві почалася пожежа в костелі Святого Миколая. Очевидці говорили, що горить задня частина будівлі. 

Відомо, що попередньою причиною загоряння костелу Святого Миколая в Києві правоохоронці назвали коротке замикання в органі.

Як з’ясувалося згодом, унаслідок пожежі в костелі Святого Миколая в Києві був ущент знищений концертний орган. Крім того, через пожежу впала одна люстра.

До слова, на реставрацію оздоблення костелу Святого Миколая в Києві Мінкульт планує виділити 148 мільйонів гривень.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post На відновлення костелу Святого Миколая зібрали майже 18 мільйонів гривень appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота