У в’язницях ОРДЛО нрезаконно утримують 30 жінок – Денісова
У колоніях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей насильно утримують 30 жінок.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила посла ФРН Анку Фельдгузен, передає Укрінформ із посиланням на допис омбудсмена у Телеграмі.

“Обговорили становище ув’язнених на тимчасово окупованих територіях та підтримку їхніх родичів. Зокрема 30 жінок, які насильно утримуються в СІЗО та колоніях ТОТ у Донецькій та Луганській областях, де зазнають катувань та неналежного поводження. П’ятеро з них мають суттєві проблеми зі здоров’ям і потребують невідкладної медичної допомоги. Наголосила на необхідності об’єднання наших зусиль з метою тиску на РФ задля додержання їхніх прав та негайного звільнення”, – зазначила Денісова.

Учасниці зустрічі також приділили увагу питанням протидії домашньому насильству. За словами омбудсмена, її рекомендації, надані Верховній Раді та уряду, вже протягом першого півріччя виконані на 50%. “Зокрема, на законодавчому рівні посилена відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів. Також підготовлено законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції і ми чекаємо на його внесення до Парламенту”, – зазначила Денісова.

Крім того, було обговорено проблему закриття дитячих будинків у контексті процесу деінституціалізації. Як зауважила Денісова, реалізація Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки має поки що незначні позитивні результати.

“Проведений мною моніторинг засвідчив, що на початок цього року 9 будинків дитини (24%) мали на утриманні дітей навіть більше, ніж на початку реалізації Стратегії. Таким чином, порушується право на виховання дитини в сім’ї. Тривалий розгляд у судах справ про позбавлення батьківських прав призводить до зволікання встановлення статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. Іншою причиною є відсутність у територіальних громадах соціальних послуг для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах”, – наголосила омбудсмен.

Сторони домовились про подальшу співпрацю у сфері додержання прав і свобод людини.

Раніше тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила про те, що США допомагатимуть у визволенні українських політв’язнів за допомогою публічних заяв і двосторонніх перемовин.

Нагадаємо, Зеленський передав Байдену список українських політв’язнів на окупованих територіях і в РФ. Документ налічує 450 імен.

До слова, російська влада в окупованому Криму утримує незаконно ув’язненого кримського татарина, імама Раїфа Февзієва у камері СІЗО з пліснявою та психічно нездоровою людиною.

Раніше в Росії українського політв’язня примусово щепили, унаслідок чого його здоров‘я погіршилося.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post У в’язницях ОРДЛО нрезаконно утримують 30 жінок – Денісова appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота