Зеленський створив робочу групу з протидії загрозам від “Північного потоку-2”

На тлі звершення будівництва “Північного потоку 2” президент України Володимир Зеленський створив робочу групу щодо мінімізації загроз від будівництва газопроводів в обхід України.

В Офісі президента України пояснили, що готуватиме пропозиції щодо заходів із запобігання та мінімізації негативних наслідків для України від “Північного потоку-2” та йому подібних газогонів.

Крім того, вона повинна напрацювати пропозиції щодо зменшення окремих загроз у безпековій та енергетичній сферах.

Хто увійшов робочу групу

У відомстві додали, що глава держави вже затвердив склад робочої групи. Так, до неї увійшли

– керівник Офісу президента Андрій Єрмак (очільник робочої групи);

– голова Служби безпеки України Іван Баканов;

– голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко;

– міністр енергетики Герман Галущенко;

– секретар РНБО Олексій Данілов.

– міністр юстиції Денис Малюська;

голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко;

– посол в США Оксана Маркарова;

– посол в Німеччині Андрій Мельник;

– віцепрем’єр з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина;

– заступник глави ОП Юлія Свириденко;

– заступник глави ОП Андрій Сибіга.

За згодою до групи можуть приєднатися радник міністра енергетики Олена Зеркаль та надзвичайний та поважний посол Олександр Чалий.

У пресцентрі Офісу президента пояснили, що Єрмак зможе змінювати склад робочої групи та залучати до неї представників органів виконавчої влади, наукових установ, громадських об’єднань, а також незалежних експертів.

Нагадаємо, з огляду на ситуацію у світі посол Польщі в Україні Бартош Цихоцький пропонує створити новий дипломатичний формат для консультацій між країнами Східної Європи.

Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Щодо питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Зеленський створив робочу групу з протидії загрозам від “Північного потоку-2” appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота