У Херсоні утворились черги в пунктах вакцинації

У Херсоні утворилися черги в пунктах COVID-вакцинації.

Про це заявив в.о. заступника мера Роман Головня на брифінгу.

Регіон з 15 жовтня переходить у “червону” зону карантину, тому питання про мотивацію для вакцинації вже не виникає, каже чиновник.

“Станом на ранок у нас близько 20% від усього населення мають дві (дози. – Ред.) вакцини – це те, що зелений сертифікат”, – сказав Головня.

Близько 126 тисяч місцевих жителів отримали першу дозу вакцини.

“У нас у місті – вакцинальний бум, вишикувалися черги”, – додав заступник мера.

Головня відзначив, що був випадок, коли людині в черзі стало погано, викликали швидку, зробили швидкий тест, який виявився позитивним.

“Дотягли до останнього, коли в пік епідемії масово збираємося для того, щоб вакцинуватися”, – відзначив Головня.

Заступник мера звернувся до містян із проханням з повагою ставитися до медпрацівників, які зараз дуже завантажені. Якщо медики звільнятимуться, це буде катастрофою, нагадав він.

“Сьогодні ми вели розмову про госпіталі ветеранів війни, то там немає реально фізично працівників, потрібно їх шукати, щоб вони прийшли працювати”, – пояснив Головня.

“Відверто вам скажу – люди втомилися, тому я хотів би закликати всіх до взаєморозуміння, щоб люди не піднімали зайвої паніки, претензійності. Багато людей (медпрацівники. – Ред.) кажуть: нам простіше звільнитися (і пишуть заяви на звільнення), ніж у такому режимі працювати. Хоч є там доплати чи немає доплат. На первинній ланці, наприклад, зараз немає доплат, ми ставимо питання, щоб їх підтримати, і цю доплату зробити. Такі ж навантаження у відділеннях – ви уявіть, якщо лікарня завантажена з 100% на 95%. Причому це – важкі хворі. Він реально зараз не потребує кисню, через 10 хвилин вже потрібно везти в реанімацію”, – говорить Головня.

Заступник міського голови підсумував, що поставив питання перед депутатами міськради, мером, щоб передбачити доплати в первинній ланці і так у цих умовах підтримати медиків.

Нагадаємо, що після початку нової хвилі коронавірусу карантин в Україні посилили у ТернополіХаркові та Одеській області.

Крім того, показники COVID-захворюваності й госпіталізації у Львівській області наближаються до “червоного” рівня епіднебезпеки. Уже незабаром передбачають посилення карантинних обмежень.

До того ж Україна стала третьою країною в Європі за добовою смертністю і поширенням COVID-19.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post У Херсоні утворились черги в пунктах вакцинації appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота