“Північний потік-2” добудовано: у Росії заявили, що газогін буде готовий до запуску в найближчі дні

Росія перейшла до заповнення газогону “Північний потік-2” необхідною технологічною кількістю газу, найближчими днями газопровід буде готовий до запуску.

Про це, як пишуть російські ЗМІ, заявив віцепрем’єр Російської Федерації Олександр Новак.

“Зараз йдуть пусконалагоджувальні роботи і заповнення труби необхідною технологічною кількістю газу. І я вважаю, що для роботи він найближчими днями, для того, щоб його запустити, буде готовий”, – сказав Новак.

Водночас він зауважив, що подальша ситуація з роботою газопроводу залежить від європейського регулятора.

Нагадаємо, як раніше заявила Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, російський газогін “Північний потік-2” ще не отримав дозволу від німецького регулятора на транспортування газу до Європи.

Як відомо, 4 жовтня російська компанія “Газпром” розпочала заповнення першої гілки газопроводу “Північний потік-2”. До того ж компанія провела пусконалагоджувальні роботи для контролю цілісності газопроводу.

Між тим, Угорщина погодила довгостроковий контракт з Російською Федерацією на постачання природного газу в обхід України.

Зазначимо, що на тлі звершення будівництва “Північного потоку 2” президент України Володимир Зеленський створив робочу групу щодо мінімізації загроз від будівництва газопроводів в обхід України.Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Окрім цього, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

До того ж одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

 

The post “Північний потік-2” добудовано: у Росії заявили, що газогін буде готовий до запуску в найближчі дні appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота