РФ відправила черговий “гумконвой” на Донбас: в МЗС висловили ноту протесту

Російська Федерація вчергове проігнорувала застереження України та законодавство і направила на окупований Донбас 103-й “гуманітарний конвой”.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України і направили ноту протесту російському зовнішньополітичному відомству.

“14 жовтня Російська Федерація вчергове проігнорувала раніше висловлені неодноразові застереження України та без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 103-й т.зв. “гуманітарний конвой” РФ”, – йдеться у повідомленні українського МЗС.

Переміщення відбулося через непідконтрольні ділянки державного кордону, через російські прикордонні пункти пропуску “Донецьк” і “Матвєєв Курган”.

В українському дипломатичному відомстві наголосили, що відсутність законних підстав унеможливила передбачене українським законодавством його обов’язкове оформлення представниками прикордонних і митних органів України.

“У цьому зв‘язку МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту із вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України”, – резюмували в МЗС.

Нагадаємо, 12 серпня Російська Федерація відправила ватажкам терористичних утворень в ОРДЛО так званий гуманітарний конвой. Це перша “допомога”, яку Росія направила з початку цього року.

У відповідь Міністерство закордонних справ України висловило ноту протесту РФ у зв’язку з черговим гуманітарним конвоєм. 

Раніше представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор заявив, що Російська Федерація повинна покинути схід України та Крим і розпочати дипломатичний процес щодо відновлення міжнародних відносин з Україною.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.

The post РФ відправила черговий “гумконвой” на Донбас: в МЗС висловили ноту протесту appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота