15 мільярдів на дороги і 4 для ЗСУ: Зеленський підписав зміни до Держбюджету-2021

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” № 1807-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 8 жовтня 2021 року, що передбачає додаткове фінансування для Збройних Сил України та соціальної підтримки населення.

Про це повідомляє пресцентр Офісу президента.

“У зв’язку з прогнозованим перевиконанням дохідної частини державного бюджету до кінця поточного року майже на 40 млрд грн Верховна Рада збільшила фінансування нагальних потреб, зокрема соціальної підтримки населення, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та реалізації інфраструктурних проєктів”, – резюмували у відомстві.

Згідно з документом збільшено показники доходів та видатків держбюджету-2021 за загальним фондом на 39,6 мільярда гривень. У Офісі президента пояснили, що таке стало можливим завдяки:

– податку на прибуток підприємств – на 30 млрд грн;

– ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 2 млрд грн;

– ПДВ з увезених на митну територію України товарів – на 6,9 млрд грн;

– зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування під час набуття права власності на легкові автомобілі – на 0,75 млрд грн.

У пресслужбі Офісу президента уточнили, що додаткові доходи скерують на розв’язання невідкладних соціальних питань та реалізацію важливих інфраструктурних проєктів.

Зокрема, 12,05 млрд грн буде спрямовано на пільги та житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. На розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – 15 млрд грн.

Крім того, 4,1 млрд грн передбачено на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, 2 млрд грн – на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення. Ще 1 млрд грн буде спрямовано на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств.

“Також кошти передбачені на субвенції місцевим бюджетам для реалізації інфраструктурних проєктів та розвитку об’єктів соціально-культурної сфери і здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій (відповідно 1,5 млрд грн і 2,5 млрд грн).- резюмували у ОП.

До того ж на субвенції місцевим бюджетам для грошової компенсації за житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та для учасників Революції Гідності буде спрямовано відповідно 282 млн грн і 4 млн грн.

Нагадаємо, П’ятий Президент, лідер “Європейської Солідарності” заявив, що в Україні зростає заборгованість із виплати заробітної плати. Зокрема, 1,5 мільярда гривень нинішня влада вже заборгувала українській армії. Це наслідок недолугої економічної політики, через яку інфляція вийшла з-під контролю і вже має двозначний показник.

Раніше народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Михайло Забродський повідомив, що протягом 2019—2020 років виплати українським військовослужбовцям знизилися в десять разів. Ідеться про кошти на оздоровлення й відпустки.

Як відомо, Міністерство соціальної політики розробило проєкт постанови про підвищення пенсій для військовослужбовців. Передбачають, що майже 400 тисяч військовослужбовців-пенсіонерів отримають доплату в сумі 2 тисячі гривень.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post 15 мільярдів на дороги і 4 для ЗСУ: Зеленський підписав зміни до Держбюджету-2021 appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота