Окупанти в Донецьку продовжують блокувати роботу патрулів ОБСЄ

Наразі Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не може відправляти патрулі з тимчасово окупованого Донецька через акцію протесту перед готелем, у якому проживають члени місії.

Водночас патрулювання з інших місць розміщення місії продовжується у звичайному режимі. Про це заявив представник СММ ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

“У результаті акції протесту перед готелем у Донецьку, в якому проживають члени місії, а також відповідно до внутрішніх безпекових процедур СММ не відправляє патрулі з Донецької моніторингової команди та патрульного центру в цьому місті”, – пояснили в організації.

Там наголошують, що окупанти повинні відмовитися від перешкоджання роботі СММ і перейти до діалогу з Україною щодо звільнення затриманого бійцями ЗСУ розвідника ЛНР.

“Ми закликаємо сторони усунути всі перешкоди свободи пересування СММ. Як уже зазначалося в заяві місії від 16 жовтня, СММ готова сприяти налагодженню діалогу між сторонами на місцях, і про цю готовність вони вже неодноразово були поінформовані”, – додали в місії ОБСЄ.

Як відомо, російська окупаційна адміністрація в Донецьку організувала 15 жовтня перед готелем, де мешкають члени СММ ОБСЄ, “акцію протесту”, перешкоджаючи пересуванню спостерігачів. Учасники масового зібрання встановили перед готелем намети та біотуалети. Це зібрання перешкодило будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення.

У СММ повідомили, що деякі з цих “мітингарів” тримали транспаранти та “висловлювали критику щодо діяльності СММ, особливо щодо подій, які відбулися 13 жовтня на ділянці розведення в районі Золотого, коли члена збройних формувань, як повідомлялося, затримали Збройні Сили України”.

Як відомо, 13 жовтня 2021 року, безпосередньо під час спільного засідання ТКГ, російські збройні формування вдалися до грубої провокації: близько 10:45 група озброєних осіб із пов’язками СЦКК під прикриттям проведення робіт із розмінування здійснювала розвідку залишених позицій ЗСУ.Оперативною групою ЗСУ був затриманий один найманець російських збройних формувань: громадянин РФ Косяк Андрій Валентинович, 1978 року народження. У нього вилучили зброю та боєприпаси.

Згодом Служба безпеки України оприлюднила відео допиту розвідника ЛНР, який грубо порушив досягнуті домовленості і був затриманий на лінії розмежування.

До того ж у Херсонській області співробітники контррозвідки Служби безпеки України затримали чоловіка, який допомагав російським військам у контролі повітряного простору над окупованою АР Крим.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Окупанти в Донецьку продовжують блокувати роботу патрулів ОБСЄ appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота