Як безкоштовно зробити комп’ютерну томографію пацієнтам з COVID-19 – інструкція МОЗ

В Україні пацієнти з діагнозом COVID-19 та з підозрою на коронавірус можуть безплатно пройти обстеження на комп’ютерному томографі, звернувшись до сімейного лікаря.

Як отримати наплавлення на безоплатне КТ нагадали на сторінці Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

Там зазначили, що обстеження на КТ призначають хворим для визначення стану органів грудної клітини пацієнта. Отож, за певних обставин зробити таке обстеження можна безкоштовно, зокрема це стосується ситуацій, коли неможливо провести ПЛР-тест на COVID-19, у пацієнта спостерігається наявність дихальної недостатності, є супутні патології, або ж ПЛР-тес показав негативний результат у пацієнта у важкому стані.

Для того, щоб пройти КТ державним коштом, пацієнт має:

  • звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря за медичною допомогою. У випадку, якщо лікар бачить таку потребу, то виписує пацієнту е-направлення на обстеження. У направленні, яке можна отримати на телефон, вказується лише код послуги та інформація про заклад та лікаря, який і створив це направлення;
  • обрати медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за контрактом з НСЗУ. Лікарня чи поліклініка має надавати послуги за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”;
  • зателефонувати до відповідної поліклініки та уточнити, чи має медичний заклад апарат для проведення КТ (томограф) та лікаря, який його може зробити. У випадку позитивної відповіді, пацієнт записується на обстеження та приходить у визначений час для проведення безоплатного КТ.

Окрім цього, у МОЗ нагадали, що якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження вже входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували. Для надання відповідної допомоги лікарня має все необхідне, переконані у міністерстві.

Нагадаємо, в Україні стрімко збільшується кількість пацієнтів у COVID-лікарнях. Так, у Дніпрі COVID-реанімація обласної лікарні імені Мечникова переповнена в декілька разів. Наразі у відділенні на 6 ліжок перебуває 28 важких хворих.

Як відомо, у Харкові наразі не залишилось місць з киснем у лікарнях для пацієнтів з COVID-19. Усі з 719 ліжок з підведеним високопотоковим киснем вже зайняти хворими.

У Львові, на тлі погіршення епідеміологічної ситуації, прийняли рішення посилити карантин. Зокрема, обмежили роботу закладів харчування і заборонили роботу нічних клубів.

До слова, після початку нової хвилі коронавірусу карантин в Україні посилили в ТернополіХаркові й Одеській області.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

 

The post Як безкоштовно зробити комп’ютерну томографію пацієнтам з COVID-19 – інструкція МОЗ appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота