Кулеба закликав ЄС допомогти у звільнені незаконно затриманих Росією українців

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч з спецпредставником Європейського Союзу з прав людини Імоном Гілмором в рамках якої сторони обговорили ситуацію на окупованих Росією територіях Кримського півострова та Донецької і Луганської областей.

Про це повідомили у пресцентрі МЗС України. У відомстві додали, що Київ вчергове надав міжнародній спільноті докази порушення прав людини окупаційною адміністрацією Росії.

“Російська Федерація як держава-окупант продовжує систематичні грубі порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму. Особливих репресій зазнають кримські татари, громадянські журналісти, представники релігійних груп. Російське антитерористичне законодавство стало знаряддям фабрикації політично мотивованих справ”, – розповів Кулеба.

Він закликав спеціального представника ЄС докласти зусиль задля звільнення українців, яких Росія незаконно утримує за ґратами, зокрема першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, позаштатного журналіста Радіо Свободи Владислава Єсипенка та інших.

Крім того, очільник зовнішньополітичного відомства України вказав на деструктивну політику Росії на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

“Не лише мешканці окупованого Донбасу стають об’єктами російського свавілля. Росія зухвало перешкоджає діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, співробітники якої нині фактично стали заручниками в Донецьку. Такі дії руйнують Мінські домовленості, суперечать зобов’язанням РФ в ОБСЄ”, – підкреслив Дмитро Кулеба.

У пресцентрі МЗС додали, що сторони домовилися активізувати взаємодію з метою втілення завдань Кримської платформи, насамперед на правозахисному та санкційному напрямах. До того ж Імон Гілмор прийняв запрошення Дмитра Кулеби відвідати під час свого наступного візиту до України адміністративну межу з Кримом.

Як відомо, російська окупаційна адміністрація в Донецьку організувала 15 жовтня перед готелем, де мешкають члени СММ ОБСЄ, “акцію протесту”, перешкоджаючи пересуванню спостерігачів. Учасники масового зібрання встановили перед готелем намети та біотуалети. Це зібрання перешкодило будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення.

Крім того, адвокат Микола Полозов переконує, що Російська Федерація навмисно продовжує політику тиску на кримських татар, щоб ті самостійно покинули окупований півострів.

До того ж окупаційна влада Криму засудила архімандрита Даміана до штрафу у 15 тисяч рублів через молитву у власному домі. Окупанти переконують, що чоловік займався “незаконно місіонерською діяльністю”.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що за політичними мотивами Росія переслідує майже сотню кримських татар.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.

The post Кулеба закликав ЄС допомогти у звільнені незаконно затриманих Росією українців appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота