В МЗС пояснили, чи виключать Україну із “зеленого” списку безпечних країн

Європейський Союз поки не ухвалював рішення щодо виключення України із “зеленого” списку безпечних країн. Однак це може статися за умови погіршення COVID-ситуації в нашій країні.

Про це повідомив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко. 

У разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу

Олег Ніколенко речник МЗС

Він уточнив, що наразі епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. Так, за останні тижні ЄС вже суттєво скоротив перелік країн із “зеленої зони”.

Ніколенко наголосив, що ухвалення рішення ЄС про виключення України із “зеленого” списку не скасовує безвіз, а лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню COVID-19.

“Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться”, – зазначив речник МЗС.

Він пояснив, що в разі виключення з цього безпечного списку, ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу.

Разом з тим, остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні.

“Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого” списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – підкреслив Ніколенко.

До слова, після початку нової хвилі коронавірусу карантин в Україні посилили в ТернополіХаркові й Одеській області.

Зазначимо, у Київській області з 21 жовтня посилять карантинні обмеження та запровадять обов’язкові COVID-сертифікати, натомість у Львові нові правила карантину діятимуть вже з 18 жовтня.

До того ж Міністерство охорони здоров’я України планує ще двічі розширювати перелік професій, працівники яких мають обов’язково вакцинуватися від COVID-19.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post В МЗС пояснили, чи виключать Україну із “зеленого” списку безпечних країн appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота