Лише на власних умовах: Росія відмовилася передати Україні трьох жінок, яких утримують на окупованій території

На перемовинах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу українська сторона запропонувала звільнити трьох жінок, які утримуються на окупованих територіях. Раніше бойовики пропонували передати їх народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку.

“В ході засідання гуманітарної підгрупи було висунуто пропозицію повернути уряду України в односторонньому порядку трьох жінок, утримуваних у зв’язку з конфліктом на непідконтрольній території. Однак російські представники цю ідею не підтримали”, – йдеться в повідомленні української делегації ТКГ 

Примітно, що сепаратистські ЗМІ поширюють іншу версію обговорення цього питання. Зокрема, вони заявляють, що представники окупаційної влади на переговорах вимагали замінити українського представника в гуманітарній підгрупі, народну депутатку Галину Третьякову на “професійну і договороздатну особу”. При цьому підкреслюється, що мається на увазі підозрюваний у державній зраді Віктор Медведчук.

Представники так званої “ЛНР” також заявляли, що саме Медведчуку вони готові передати утримуваних полонянок.

Нагадаємо, раніше під час зустрічі Тристоронньої контактної групи російська делегація відмовилась обговорювати “формулу Штайнмаєра” і запропонувала до перегляду план своїх маріонеток з ОРДЛО.

До слова, у зв’язку з загостренням ситуації на Донбасі підгрупа з безпеки Тристоронньої контактної групи провела позачергове засідання. Сторони обговорили численні грубі порушення режиму припинення вогню, зокрема обстріли противником району Авдіївки.

Раніше спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Мікко Кіннунен заявив, що наразі переговори Тристоронньої контактної групи про обмін полоненими заблоковані через позиції делегацій Російської Федерації та України в питанні щодо нового експерта.

Крім того, українська делегація у Тристоронній контактній групі заявила, що Російська Федерація у ТКГ блокує роботу гуманітарної підгрупи.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Лише на власних умовах: Росія відмовилася передати Україні трьох жінок, яких утримують на окупованій території appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота