Місію ОБСЄ на Донбасі блокували 750 разів – Україна у ТКГ

В ОБСЄ фіксують ріс випадків перешкоджання діяльності Місії з боку російських збройних формувань. Так, лише за три місяці на Донбасі робота спостерігачів блокувалася майже 750 разів. 

Про це повідомила у Facebook українська делегація у ТКГ за підсумками засідання у режимі відеоконференції. Йдеться, серед іншого, про обмеження свободи пересування спостерігачів, спроби радіопридушення каналів управління спостережних БПЛА СММ ОБСЄ тощо.

“З 27.07.2020 (дата встановлення додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню) зафіксовано 744 випадки обмеження діяльності СММ ОБСЄ: 668 на непідконтрольній території, 71 – на контрольованій урядом України території та п’ять у сірій зоні”, – йдеться у повідомленні.

Українська делегація ще раз наголосила, що основою врегулювання є виконання рішень лідерів держав Нормандського формату, а також весь пакет Мінських домовленостей. І “поки російські представники не зможуть визначити – між ким укладено ці документи, сподіватися на серйозний поступ в обговоренні політичної частини складно”.

Окрему увагу було приділено необхідності скасування обмежень для мешканців непідконтрольних територій щодо перетину лінії розмежування з НТКУ для відвідування КПВВ Станиця Луганська.

Крім того, повідомляється, що Україна попросила повернути в односторонньому порядку трьох жінок, які утримуються на непідконтрольній території, але в цьому було відмовлено.

Наступне засідання заплановане на 10 листопада.

Нагадаємо, в українській делегації ТКГ заявили, що блокування спостерігачів місії ОБСЄ на непідконтрольних уряду територіях Луганської та Донецької областей може розглядатися, як захоплення російськими найманцями заручників і має ознаки міжнародного тероризму.

Як відомо, наразі Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не може відправляти патрулі з тимчасово окупованого Донецька через акцію протесту перед готелем, у якому проживають члени місії.

Раніше Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) призупинила роботу своєї місії з моніторингу на Донбасі через “акцію протесту”, яку окупаційна влада Донецька кілька днів поспіль організовує під готелем, де мешкають спостерігачі ОБСЄ.

Російська окупаційна адміністрація в Донецьку організувала 15 жовтня перед готелем, де мешкають члени СММ ОБСЄ, “акцію протесту”, перешкоджаючи пересуванню спостерігачів. Учасники масового зібрання встановили перед готелем намети та біотуалети. Це зібрання перешкодило будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Місію ОБСЄ на Донбасі блокували 750 разів – Україна у ТКГ appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота