Кабінет Міністрів розробив стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб: що вона передбачає

Кабінет міністрів схвалив стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року.

Таке рішення уряд прийняв під час засідання 29 жовтня з одноденним доопрацюванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства ветеранів.

Метою стратегії є створення умов для інтеграції ВПО в приймаючих територіальних громадах. Зокрема ідеться про забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних і інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання.

Денис Шмигаль прем'єр-міністр України

За його словами, на сьогодні в Україні налічується понад 1,4 мільйона переселенців.

Віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков додав, що ключовою метою є створення умов для інтеграції ВПО у приймаючих ОТГ.

Він зазначив, що завданнями стратегії є:

  • створити умови для інтеграції ВПО;
  • забезпечити повний доступ до освіти, до соціальних, адміністративних та інших послуг;
  • створити умови для розвитку потенціалу ВПО на нових місцях проживання;
  • вирішити елементарні соціальні потреби: від працевлаштування до забезпеченості житлом.

Також уряд погодив проєкт акту, яким передбачається 22 мільйони гривень для підтримки вимушено переміщених осіб. Згідно з документом планується придбати 53 об’єкти нерухомості та провести ремонти 13 об’єктів для проживання 242 переселенців. Кошти субвенції отримають 11 областей.

Раніше Кабінет Міністрів спростив процедуру отримання житла для внутрішньо перемішених осіб і виділив додаткове фінансування на його купівлю у 2021 році.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Кабінет Міністрів розробив стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб: що вона передбачає appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота