В Мінсоцполітики обіцяють значне підвищення пенсій з наступного року

У 2022 році влада планує 12 етапів підвищення пенсій для різних категорій. В Уряді пояснили, що протягом року проводитимуть перерахунки пенсійних виплат, а навесні 2022 відбудеться індексація пенсій.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна наголосила, що у січні 2022 року середня пенсія вже становитиме 4 000 гривень. Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню The Page.

Вона пояснила, що у січні 2022 року буде зроблено перерахунки для ліквідаторів ЧАЕС з інвалідністю. Крім того, продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати.

Лазебна також додали, що жінкам, які народилися 1962 року, наступного року почнуть нараховуватись пенсії після досягнення ними нового пенсійного віку.

“Ми помітили, що їхні пенсії могли виявитися меншими за ті, що нараховувалися торік. Тому запровадили підвищуючий коефіцієнт 9%”, – резюмувала очільниця Міністерства соціальної політики.

За її словами з 1 березня в Україні розпочнеться індексація пенсій, а вже у жовтні наступного року існує можливість вийти на нову мінімальну пенсійну гарантію.

Лазебна наголосила, що людина, старша за 70 років, яка має стаж 35 років (чоловік) або 30 (жінка), не отримуватиме менше ніж 3 000 гривень.

“Ми розраховуємо, що на 1 січня 2022 року середній розмір пенсій в Україні буде 4 000 грн”, – підкреслила міністерка соціальної політики.

Раніше в Уряді анонсували підвищення мінімальної пенсії в Україні. Дохідну й витратну частини Пенсійного фонду України збільшили на більш як 18 мільярдів гривень, що дозволить з 1 грудня планово підвищити мінімальні пенсії.

Нагадаємо, в Україні з 2023 року планується ввести обов’язкову накопичувальну пенсійну систему. Чинна влада аргументує це тим, що солідарна система знаходиться на межі колапсу й за 10-20 років взагалі може перестати існувати чи забезпечувати мінімальні життєві потреби майбутніх пенсіонерів.

Крім того, Міністерство соціальної політики пропонує поетапне підвищення пенсій для різних категорій населення у бюджеті 2022 року. Також у відомстві пропонують включити до програми щомісячних доплат літнім громадянам пенсіонерів віком від 70 до 75 років.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter, Telegram та Instagram.

The post В Мінсоцполітики обіцяють значне підвищення пенсій з наступного року appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота