Мобілізація та “референдуми”: Блінкен попередив Путіна про покарання за спробу зруйнувати світовий порядок

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що президент РФ Володимир Путін “підлив масла у вогонь”, коли оголосив часткову мобілізацію в РФ та псевдореферендуми на окупованих територіях.

Про це пише видання The Guardian.

“Він на наших очах подрібнив міжнародний порядок”, – заявив Блінкен на засіданні Ради Безпеки ООН.

За його словами, Путін “підлив масла у вогонь”, оголосивши мобілізацію та плануючи “референдуми” на окупованій українській території.

“Ми не можемо, ми не дозволимо президенту Путіну, аби це зійшло з рук”, – зауважив держсекретар.

Держсекретар США наголосив, що замість припинення війни путін вирішив лише посилити її, не вивести війська, а призвати ще 300 тисяч військових, не пом’якшити напруженість, а вдатися до ескалації шляхом ядерних погроз.

Кремлівський лідер лише підтвердив, що відмовляється працювати над пошуком дипломатичного рішення, натомість прагне зробити таке рішення неможливим своїми спробами анексувати ще більшу територію України, – зазначив Блінкен.

Держсекретар США також звернув увагу на ядерні погрози, до яких вдався російський президент. Так, лише в січні росія разом з іншими країнами в Раді Безпеки ООН підписала заяву про те, що в ядерній війні не може бути переможців, і що вона ніколи не може бути розв’язана.

“Це – зайвий приклад того, як росія порушує власні зобов’язання, взяті на себе в цьому органі (Раді Безпеки ООН – ред.). І це ще одна причина, чому ніхто не має вірити росії сьогодні”, – наголосив Блінкен.

Як відомо, президент росії володимир путін виступив зі зверненням до росіян та заявив, що при загрозі своєї територіальної цілісності Росія використовує всі наявні засоби. При цьому путін відкрито пригрозив світу ядерною зброєю.

Нагадаємо, підготовка Росії до псевдореферендумів на окупованих територіях України 23-27 вересня націлена на стимулювання добровільного призову всередині РФ. З тією ж метою в російській армії посилили покарання за дезертирство.

Тим часом у Службі безпеки України заявили, що викрили плани окупантів щодо залучення дітей віком від 13 до 17 років для голосування на псевдореферендумі так званої “ДНР”.

Крім того, цього ж дня міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що російські окупанти влаштували теракт у людному місці, щоб напередодні псевдореферендуму звинуватити в терорі українську владу.

До слова, Казахстан не видаватиме дозволів на постійне проживання російським громадянам, які хочуть виїхати з рф після оголошення мобілізації. Водночас Астана не обмежуватиме втечу росіян і не закриватиме кордони.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Мобілізація та “референдуми”: Блінкен попередив Путіна про покарання за спробу зруйнувати світовий порядок appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота