Чергова країна ЄС відмовилась переховувати у себе росіян, які тікають від мобілізації

Влада Чехії виступила проти видачі так званих гуманітарних віз росіянам, які тікають від мобілізації, адже вони не відповідають умовам законодавства ЄС.

Про це повідомляє видання CTK.

“Я розумію, що росіяни тікають від того, що викликали відчайдушні рішення Путіна. Але ті, хто тікає з країни через те, що не хоче виконувати обов’язок, запроваджений його власною державою, не відповідає умовам отримання гуманітарної візи”, – заявив глава чеського МЗС Ян Ліпавський.

Водночас міністр зауважив, що його країна не буде видавати гуманітарні візи громадянам Росії, які намагаються виїхати зі своєї країни, щоб не потрапити під мобілізацію.

Видання зазначає, що раніше в Європейській комісії заявили, що рішення про допуск на свою територію громадян Росії ухвалюють самі держави-члени. Зараз ЄС обговорює, як діяти в ситуації оголошення масової мобілізації.

Як відомо, президент РФ Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію на території Росії для її “захисту й цілісності”.

За даними ЗМІ, під час мобілізації в РФ до армії можуть призвати до мільйона військовозобов’язаних. Про це йдеться у засекреченому пункті відповідного указу очільника кремля володимира путіна.

Тим часом Федеративна Республіка Німеччина готова надати притулок російським громадянам, які ухиляються від мобілізації, але при цьому ті повинні виступати проти режиму президента РФ Володимира Путіна.

Водночас як повідомляв “Прямий”, Естонія не переховуватиме у себе громадян РФ, які хочуть уникнути мобілізації й тікають зі своєї країни.

До слова, ведучий російського Youtube-каналу “Популярная политика” Дмитро Низовцев у прямому ефірі зателефонував синові прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова Миколі та під виглядом військкома запропонував йому з’явитися для проходження огляду наступного дня о 10 ранку, але той відмовився.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Чергова країна ЄС відмовилась переховувати у себе росіян, які тікають від мобілізації appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота