ФБР за допомогою України викрило мережу російських шпигунів у США

Завдяки співпраці України та західних партнерів на території США вдалося розкрити масштабну шпигунську мережу Кремля, яка працювала під прикриттям упродовж кількох останніх років. Після передачі Управлінням військової розвідки України західним союзником великого обсягу даних про російську шпигунську мережу, спецслужби США змогли викрити цілу групу пов’язаних із Кремлем агентів, які діють на території Сполучених Штатів.

Підрозділи контррозвідки ФБР розслідують канал роботи надходження брудних російських грошей у Нью-Йорку, пов’язаних зі шпигунством та підривною роботою.

Американські спецслужби виділили кілька ключових фігур, включаючи Іллю Бикова — 60-річного громадянина США та РФ, який раніше вже фігурував у розслідуванні щодо втручання Москви у вибори президента США у 2016 році. Биков надає юридичні та фінансові послуги заможним росіянам на території США.

Американські спецслужби встановили, що Биков є частиною структури впливового московського забудовника Араса Агаларова, відомого отриманням великих контрактів від адміністрації Путіна. Більше того, американським спецслужбам вдалося встановити, що Агаларов був сполучною ланкою безпосередньо між Трампом та Путіним.

У розслідуванні фігурує Гузель Ганієва, яка, згідно з переданими матеріалами української розвідки, у списку з 620 агентів ФСБ знаходиться під номером 139.

Офіційний Київ надав масив фінансових документів, що свідчать про кілька грошових переказів Бикова для Ганієвої, які були проведені протягом кількох років у криптовалюті з використанням програми Venmo.

“Джерело коштів невідоме, транзакції мають статус підозрілих відповідно до законодавства Сполучених Штатів про боротьбу з відмиванням грошей. Вивчення фінансових звітів Ганієвої, у свою чергу, розкрило грошові транші групі російських моделей, які, як і вона, влаштовували регулярні коктейльні зустрічі з чоловіками Нью-Йорка”, – зазначено у матеріалі.

Спецслужбам вдалося встановити, що Ганієва розвинула серйозну активність у США, прикриваючись великою кількістю різних особистостей і, таким чином, змогла просунутися до найбільш впливових кіл американської політики та бізнесу, включаючи найближче оточення колишнього президента США Дональда Трампа, з яким, ймовірно, міг бути встановлений зв’язок саме через структури Іллі Бикова.

The post ФБР за допомогою України викрило мережу російських шпигунів у США appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота