Україна та РФ провели черговий обмін полоненими: кого вдалося повернути додому

Україна та РФ провели черговий обмін полоненими. Додому з російського полону повернулися ще 6 українців: четверо морських піхотинців і двоє цивільних.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Серед звільнених з російського полону:

  • офіцери – Булахов Олексій та Костенко Микола,
  • солдати – Герасименко Людмила та Іван Земляной,
  • цивільні – Андруша Вікторія та Майборода Яна.

“У кожного з них своя історія. Наприклад, Андрушу Вікторію 27 березня російські солдати забрали з дому, бо в телефоні дівчини знайшли дані про ворожу техніку, які вона передавала ЗСУ. Згодом її відвезли до РФ і утримували в Курському СІЗО. Майборода Яна опинилася в полоні через те, що у її телефоні зайшли фотографії техніки росіян на території Чорнобильської зони”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що визволені військові брали участь у боях за Маріуполь.

Нагадаємо, РФ утримує в полоні 2,5 тисячі українців. При цьому серед полонених багато цивільних, яких загарбники повинні повертати, а не обмінювати.

Як відомо, 21 вересня Україна повернула з російського полону 215 своїх захисників та захисниць, серед яких – командири полку “Азов” та 10 іноземців, які боронили нашу державу зі зброєю в руках. Це – наймасштабніший обмін військовополоненими з 24 лютого 2022 року.

При цьому п’ятеро офіцерів, які керували захистом Маріуполя, до перемоги України у війні перебуватимуть в Туреччині під особистою протекцією глави держави Реджепа Ердогана.

Тим часом захисниця Маріуполя та “Азовсталі”, парамедик Катерина Поліщук із позивним “Пташка”, яку разом із понад 200 іншими українськими захисниками Маріуполя звільнили з полону, опублікувала перший після повернення в Україну допис і фото у соціальній мережі.

Зазначимо, що до великої кількості українських полонених, яких вдалося звільнити в рамках обміну 21 вересня, росіяни застосовували “дуже жорстокі види тортур”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Україна та РФ провели черговий обмін полоненими: кого вдалося повернути додому appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота