Мобілізація у РФ почалась ще 9 вересня: перші підрозділи прибули в Україну вже за кілька днів – Генштаб

В Росії вже мобілізували понад 100 тисяч осіб, однак анонсована Кремлем кількість у 300 тисяч насправді не кінцева: планують призвати набагато більше.

Про це повідомив заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу, інформує Суспільне.

За свідченнями полонених військових РФ на Харківщині, мобілізація в Росії почалася ще 9 вересня. Менш ніж через тиждень сформований підрозділ був направлений в Україну.

За даними Громова, оголошена цифра в 300 тисяч не кінцева, і буде значно більшою.

Він зауважив, що попередня підготовка і злагодженість підрозділів, які вже відправили в Україну, не проводилася. Громов розповів, що серед полонених мотострілецьких танкових підрозділів є представники облікових спеціальностей військово-морського флоту, ракетних військ стратегічного призначення, підрозділи протиракетного забезпечення та медичного.

Громов також додав, що технічний стан техніки, який використовують окупанти — незадовільний і виходить з ладу.

Як відомо, президент РФ Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію на території Росії для її “захисту й цілісності”. При цьому він досі не відмовився від планів захопити значну частину України, попри те, що шанси на досягнення цієї мети здаються дедалі примарнішими. Очільник Кремля  сподівається за допомогою “частково мобілізованих” загарбати Одесу та Харків.

Військові комісаріати РФ працюють у цілодобовому режимі, виконуючи указ Путіна. Водночас командування російських окупаційних військ щойно мобілізованих без підготовки направляє безпосередньо на лінію зіткнення.

Тим часом Росія збирається відправити на війну проти України першокурсників військово-морської академії імені Кузнєцова, що в Санкт-Петербурзі. Батьки курсантів намагались зв’язатися з керівництвом академії, але їм відмовили в зустрічі.

До слова, росіяни, які йдуть воювати проти України, отримали “благословення” від РПЦ. Патріарх Кирил заявив, що жертва “при виконанні військового обов’язку змиває всі гріхи”, тим самим фактично порівнявши мобілізованих з Ісусом Христом.

Слід зазначити, що за сім днів у сусідні країни від військової служби втекло більше росіян, ніж вторглися в Україну у лютому.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Мобілізація у РФ почалась ще 9 вересня: перші підрозділи прибули в Україну вже за кілька днів – Генштаб appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота