Папа Франциск назвав російсько-українську війну “третьою світовою”, яку спровокувало НАТО

Папа Римський Франциск під час поїздки до Казахстану назвав російсько-українську війну “світовою”. При цьому він заявив, що у цьому конфлікті жертвою є лише Україна. Хоча знову не обійшлося без неоднозначних заяв.

Про це пише La Civiltà Cattolica.

Повідомляється, що Папа Франциск у розмові з єзуїтами у столиці Казахстану прокоментував війну, яку розв’язала Росія.

“Триває війна, і я думаю, що є помилкою думати, що це ковбойський фільм, у якому є добрі і злі… Помилкою є також думати, що це війна між Росією та Україною, та й усе. Ні. Ця війна є світовою війною”, – зауважив понтифік.

Він назвав Україну жертвою і заявив, що хотів би поміркувати, чому вторгнення РФ все ж таки відбулося. Папа Франциск вчергове спробував виправдати дії Кремля, висловивши думку, що російську агресію спровокувало НАТО.

“Війна певною мірою схожа на шлюб. Щоб це зрозуміти, потрібно дослідити динаміку, яка розвинула конфлікт. Існують міжнародні чинники, які сприяли провокування війни. Я вже згадував, що у грудні минулого року глава держави (Путін – ред.) прийшов до мене, щоб сказати, що він дуже стурбований тим, що НАТО гавкає біля воріт Росії. Він висловив побоювання, що це спровокує війну, яка вибухнула за два місяці. Тож не можна спрощено міркувати про причини конфлікту”, – розповів понтифік.

Папа зазначив, що імперіалізм, який існує в Росії, застосовує силу, коли відчуває загрозу або перебуває в занепаді.

“Він (імперіалізм – ред.) реагує, вважаючи, що вирішенням буде розпочати війну, щоб покращити своє становище, а також щоби продавати та випробовувати зброю”, – сказав Папа Франциск.

Нагадаємо, Папа Римський, виступаючи перед вірянами на площі Святого Петра у Ватикані під час щотижневої загальної аудієнції, назвав натяки на застосування ядерної зброї “божевіллям”.

31 серпня Ватикан назвав РФ агресором та ініціатором війни в Україні, різко засудивши російське вторгнення. Це сталось на тлі попередніх коментарів Папи Римського, які викликали критику з боку офіційного Києва.

Наприкінці серпня у Ватикані пояснили позицію Папи Римського та зміст його висловлювань щодо війни в Україні. Його головною метою є закликати всіх людей доброї волі до солідарності й зусиль по відновленню миру. Тому висловлювання Папи не варто розглядати, як політичні заяви.

Водночас 24 серпня Папа Франциск назвав Дарью Дугіну, 29-річну російську ультранаціоналістку, яка виступала за вторгнення в Україну та загинула внаслідок вибуху автомобіля, “невинною жертвою”.

Після цього глава МЗС викликав посла Ватикану в Україні. Дипломатичному представникові Ватикану повідомили, що в Україні “глибоко розчаровані словами понтифіка, які несправедливо прирівнюють агресора та жертву”.

До слова, у червні Папа Римський Франциск висловив думку, що в російсько-українській війні немає метафізично добрих і злих. На його думку, окупантів могли спровокувати.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Папа Франциск назвав російсько-українську війну “третьою світовою”, яку спровокувало НАТО appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота