“Світ не може дозволити собі ще одну ядерну катастрофу” – заступниця генсека ООН про відключення АЕС внаслідок обстрілів РФ

Заступниця генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло розповіла про аварійні відключення атомних електростанцій внаслідок російських обстрілів і вкотре наголосила на необхідності припинення воєнних дій на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.

Про це повідомляє пресслужба “Енергоатому”.

“Пан Рафаель Гроссі підтвердив, що, попри серйозність обстрілів, ключове обладнання залишилося неушкодженим і не виникло жодних безпосередніх проблем з ядерною чи радіаційною безпекою. Це результат чистої удачі. Ми не знаємо, скільки триватиме ця удача. Світ не може дозволити собі ще одну ядерну катастрофу”, – наголосила вона.

Зазначається, що вже після вчорашніх обстрілів, 23 листопада, МАГАТЕ повідомило, що станція втратила зовнішній доступ до електроенергії та покладається на дизельні генератори для охолодження та забезпечення основних функцій ядерної безпеки.

“Наголошуємо, що всі військові дії на станції та навколо неї мають бути негайно припинені”, – заявила Розмарі Дікарло.

Заступниця генерального секретаря ООН з політичних питань нагадала Росії про неприпустимість атак на мирне населення.

“Я наголошую: напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру заборонені міжнародним гуманітарним правом, так само як і атаки на військові об’єкти, від яких можна очікувати заподіяння шкоди цивільному населенню… ООН рішуче засуджує ці напади й вимагає,

До слова, Президент України Володимир Зеленський виступив на терміновому засіданні Ради Безпеки ООН в середу, 23 листопада. Воно буде присвячене останнім ракетним ударам Росії, які призвели до відключення електроенергії в Україні та в сусідній Молдові.

Раніше стало відомо, що 23 листопада російські окупанти вдарили по Києву. Є влучання в об’єкти критичної інфраструктури, через що запровадили аварійні відключення електроенергії.

Крім того, росіяни влучили в об’єкти критичної інфраструктури на Вінниччині.

Також стало відомо, що через обстріли російських окупантів у Молдові виникли проблеми зі світлом.

До слова, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що атаки на енергетичну інфраструктуру України не допоможуть Росії укріпити свої позиції у війні. Це не вплине на спроможність Сил оборони зупиняти ворога та звільняти тимчасово окуповані території.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post “Світ не може дозволити собі ще одну ядерну катастрофу” – заступниця генсека ООН про відключення АЕС внаслідок обстрілів РФ appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота