Для підтримки критично важливих галузей: ЄБРР надасть Україні гарантію сумою 50 мільйонів євро
Європейський банк реконструкції та розвитку надає гарантію 50 мільйонів євро для підтримки кредитування критично важливих галузей економіки України.

За повідомленням ЄБРР планують укласти чотири нефінансовані угоди про розподіл ризиків з трьома українськими банками – Креді Агріколь, ПроКредит Банк й ОТП Банк – та лізинговою компанією ОТП Лізинг.

Ці угоди передбачають інструменти розподілу ризиків кредитування за умови, що гарантії покриватимуть не більше 50% портфеля у 200 млн євро.

ЄБРР бере на себе до 50% кредитного ризику за новим фінансуванням, яке нададуть ОТП Лізинг (80 млн євро), Креді Агріколь (50 млн євро), ПроКредит Банк (40 млн євро) та ОТП Банк (30 млн євро).

“Інструменти розподілу ризиків ЄБРР допоможуть цим місцевим банкам й лізинговій компанії кредитувати українські приватні компанії, що працюють у таких критичних галузях, як первинне сільське господарство та сільськогосподарські послуги, харчова промисловість, транспорт і логістика, роздрібна торгівля та фармацевтика. Вони також допоможуть гарантувати продовольчу безпеку та зберегти засоби для існування в Україні, де основні сектори економіки серйозно постраждали від вторгнення росії 24 лютого 2022 року”, – зазначили в ЄБРР.

До слова, 14 листопада, Канада оголосила про виділення Україні нового пакета військової допомоги на 500 мільйонів канадських доларів (близько 400 мільйонів доларів США).

Нагадаємо, 10 листопада США оголосили про надання нового пакету військової допомоги для України. Збройним силам нададуть додаткові ракети для систем протиповітряної оборони та снаряди для артилерії.

Водночас Сполучені Штати Америки відмовилися передавати Україні новітні дрони Gray Eagle MQ-1C великого радіуса дії, тому що такі на думку Вашингтона можуть спонукати РФ до подальшої ескалації.

Натомість Білий дім пообіцяв Україні підтримку США незалежно від результатів проміжних виборів до Конгресу. “За будь-якого сценарію президент Байден прихильний до роботи у двопартійній манері, як він це робив — він робив для підтримки України”, – заявила речниця Білого дому.

Крім того, раніше офіційний представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявляв, що незалежно від того, якими будуть результати виборів до американського парламенту, що відбудуться 8 листопада, фінансова та військова підтримка України Сполученими Штатами триватиме і надалі.

До слова, США не бачать нічого, що вказувало б на готовність Росії брати відповідальну участь у переговорах з Україною. У Держдепі заявили, що будь-які заяви Москви залишатимуться голослівними, допоки не почнуть підкріплюватися реальними кроками.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Для підтримки критично важливих галузей: ЄБРР надасть Україні гарантію сумою 50 мільйонів євро appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота