Обмеження цін на російську нафту досягнуть своєї мети – США

Міністр фінансів США Джанет Єллен упевнена, що встановлення граничної ціни для російської нафти дозволить досягти спільної мети щодо обмеження основного джерела доходу для Кремля.

Про це йдеться в офіційній заяві глави американського Мінфіну.

“G7, Євроcоюз і Австралія разом встановили граничну ціну для російської нафти, яка переправляється морем, що допоможе нам досягти спільної мети – обмежити основне джерело доходу Путіна для його незаконної війни в Україні, одночасно зберігаючи стабільність для глобальних поставок енергоносіїв”, — зазначається в документі.

Єллен підкреслила, що це рішення стало кульмінацією місяців роботи широкої міжнародної коаліції. За її словами, це дозволить продовжити скорочення російської економіки й послабити її бюджет, адже “обмеження ціни одразу урізає найважливіше джерело доходу Путіна”.

Міністр фінансів США також зауважила, що від цінового обмеження особливо виграють країни з низьким і середнім рівнем доходу, які вже зазнали відчутного тягаря від подорожчання пального й продовольства.

“Незалежно від того, купують ці країни енергоресурси в рамках обмеження або ж поза ним, встановлення граничної ціни дозволить їм виторговувати більші знижки на російську нафту та отримувати вигоду від більшої стабільності на глобальних енергетичних ринках”, — пояснила глава Мінфіну.

3 грудня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про встановлення граничної ціни про на нафту і нафтопродукти та оливи, що походять з Росії, на рівні 60 доларів США за барель.

Як відомо, 6 жовтня Європейський Союз запровадив новий пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії. Узгоджений пакет вводить у законодавство ЄС основу для встановлення обмеження цін на морське транспортування російської нафти для третіх країн і подальших обмежень на морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів до третіх країн.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Обмеження цін на російську нафту досягнуть своєї мети – США appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота