Єврокомісія інвестує 1,2 мільярда євро в розвиток озброєння та оборони

Єврокомісія оголосила про плани вкласти значні інвестиції у сферу оборонних досліджень за ключовими напрямками розвитку озброєння й техніки. На це витратять суму у 1,2 мільярда євро.

“Сьогодні Європейська комісія ухвалила інвестиції в обсязі близько 1,2 мільярда євро у спільні проєкти оборонних досліджень та розвитку, та перші рішення щодо фінансування 61-го проєкту за підтримки Європейського оборонного фонду (EDF). За цим рішенням ЄС фінансує проєкти з розвитку сучасних оборонних спроможностей, зокрема, бойових літаків наступного покоління, броньованих машин та кораблів, а також критично важливих технологій у сферах космосу, кібернетичної безпеки, військових “хмарних” технологій, напівпровідників та медичних засобів протидії”, – йдеться у повідомленні Європейської Комісії.

Зазначається, що дослідження також будуть стосуватися розвитку військових технологій, зокрема, шляхом їх інтеграції з квантовими технологіями та новими матеріалами.

Найбільшу суму отримають дослідження у сфері повітряного бою – 190 мільйонів євро, значне фінансування буде спрямовано також у дослідження, що стосуються бойових дій на суходолі (близько 155 мільйонів євро), морського бою (близько 103 мільйонів євро), повітряної та протиракетної оборони (близько 100 мільйонів євро).

На проєкти, що пов’язані із розвитком космічних технологій, спрямовується сума у 50 мільйонів євро, ще 38 мільйонів євро будуть інвестовані в розвиток кібернетичного захисту.

Як зазначає Єврокомісія, із науковими установами, представниками промисловості та малого й середнього бізнесу, що залучаються до дослідницьких консорціумів, підпишуть відповідні грантові угоди, після чого згадані проєкти мають принести практичні результати. Головною метою цих інвестицій є підтримка конкурентоспроможності європейської оборонної індустрії та забезпечення збройних сил європейських країн ключовими технологіями, що є необхідними для посилення безпеки Європейського Союзу.

Зазначимо, що під час брифінгу у Пентагоні високопоставлений чиновник у питання оборони заявив, що США планують відправити Україні протибезпілотну систему “Вампір” (Vampire) до середини 2023 року, при цьому укладення контракту очікується протягом кількох місяців.

До слова, раніше стало відомо, що США передадуть Україні вісім систем протиповітряної оборони NASAMS. Дві з них розгорнуть уже незабаром.

Нагадаємо, міністр оборони Франції Себастьєн Лекорн заявив, що його країна готова передати Україні системи протиповітряної оборони Crotale для захисту українських міст.

Крім того, комплекс протиповітряної оборони Iris-T, який Україна отримала від Німеччини, вже працює на південному напрямку.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Єврокомісія інвестує 1,2 мільярда євро в розвиток озброєння та оборони appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота