Чорногорія підтримала курс України на членство в НАТО

Президент Володимир Зеленський сьогодні 5 грудня провів переговори з головою уряду Чорногорії Дрітаном Абазовичем. За результатами лідери підписали Спільну декларацію, що визначає пріоритетні напрями співпраці між Україною та Чорногорією в межах курсу України на вступ до НАТО.

Про це йдеться на офіційному сайті Офісу президента України.

Зеленський зокрема під час перемовин наголосив, що Україна продовжує послідовну реалізацію стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію та розраховує на використання важливого досвіду Чорногорії, яка “вже пройшла свій шлях до членства в Альянсі”.

Абазович своєю чергою зазначив, що Чорногорія підтримує політику відкритих дверей Альянсу і, відповідно, перспективу набуття Україною повноправного членства в НАТО.

Він також запевнив, що Україна може розраховувати на повну підтримку з боку Чорногорії: зокрема у тому, що стосується підтримки біженців, фінансової та військової допомоги.

Також голова уряду Чорногорії запросив Зеленського відвідати з візитом Подгорицю після перемоги України.

Раніше декларація про підтримку українського євроатлантичного курсу була підписана з Бельгією та Чехією.

“Крок за кроком пройдемо цей шлях – схилимо євроатлантичну більшість на користь України. І не просто на словах, а в рішеннях. У рішеннях підтримати наше приєднання до колективної системи безпеки”, — додав з цього приводу президент України у вечірньому зверненні.

Нагадаємо, Україна незабаром отримає новий пакет допомоги від країн НАТО, до якого входять зокрема засоби енергозабезпечення, важка артилерія та бронемашини.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Чорногорія підтримала курс України на членство в НАТО appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота