У Європі розуміють, що зараз їх захищає ЗСУ – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Голова комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила деталі зустрічі з депутатами Європарламенту, які входять у Групу друзів України.

“Зустрілися разом з Петром Порошенком з Групою друзів України в Європарламенті, яку очолює литовський європарламентар Пятрас Ауштрявічюс. Рада, що всі зустрічі тут наповнені змістом – це не протокольний обмін думками, а реальний пошук вирішення проблем. Говорили про пошук механізму для конфіскації заморожених коштів і держрезерву РФ, і російських олігархів; додаткові обмеження і тиск, який має бути здійснений на Іран для того, щоб Росія не мала змоги отримувати додаткову зброю від нього”, – пише депутатка у Facebook.

“Важливо, що ми однаково розуміємо, що таке мир –він повинен обов’язково містити в собі як гарантію членство України і в НАТО, і в ЄС. Перемога полягатиме саме в стійкій тривалій безпеці всього Європейського континенту”, – вважає Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголошує: для цього треба докласти ще багато зусиль, щоб остаточно змінити риторику — від того, щоб допомагати Україні, допоки буде потрібно, на риторику — допомагати Україні до її перемоги.

“У цьому контексті всім імпонує формула Генсека НАТО Єнса Столтенберга, який вже неодноразово публічно заявляв про те, що найкращий інструмент миру — це зброя для України”, – пише представниця “ЄС”.

“Один з депутатів Європарламенту сказав дуже хорошу фразу, мовляв, вони довго дискутували про оборонні сили Європейського Союзу, і тепер бачать, що мають європейську армію — це ЗСУ. Як на мене, це надзвичайно важливе усвідомлення, яке має забезпечити додаткову підтримку нам як країні й нашим захисникам і захисницям”, – наголошує Климпуш-Цинцадзе.

“Європарламент об’єднаний навколо України, і підтверджує злагоджене голосування за необхідність створення Спеціального трибуналу для покарання Росії, а також велика робота євродепутатів у країнах, які вони представляють, задля надання Україні додаткової зброї, політичної і фінансової підтримки від ЄС. Подякували за те, що Європарламент завжди був лідером у чіткості позиції стосовно України, і за їхнє лобіювання надання кандидатського статусу Україні”, – зазначає депутатка.

“Є також розуміння того, що з окремими країнами потрібно поглиблено працювати, аби вони остаточно позбулися страху протистояти російському варварству і набралися тієї ж сміливості, яку сьогодні демонструють українське суспільство і військо. Росія докладає додаткових зусиль, щоб розхитати громадську думку в країнах Європейського Союзу та всього вільного світу, щоб ця думка змінилася не на користь України. Ми розуміємо, наскільки політики у демократіях озираються на громадську думку, але тепер є час і для того, щоб максимально проявляти лідерство та вести цю громадську думку за собою, а не тільки підхоплювати хвилю, яка сьогодні панує”, – констатує Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Також на зустрічі йшлося і про критичну важливість збереження єдності в українському суспільстві та українському політикумі”, – резюмує Голова комітету.

 

The post У Європі розуміють, що зараз їх захищає ЗСУ – Іванна Климпуш-Цинцадзе appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота