США передадуть Україні 125 млн доларів на відновлення енергосистеми

Сполучені Штати та країни G7 допомагатимуть енергетичному сектору України з відновленням після російських атак стільки, скільки це буде потрібно. При цьому США передадуть Україні 125 мільйонів доларів допомоги для підтримки стійкості української енергетичної інфраструктури.

Як повідомляє Державний департамент США, про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен.

Зазначається, що 24 січня Блінкен та міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі спільно організували зустріч із представниками G7 та іншими ключовими партнерами, щоб підтвердити колективну підтримку енергетичного сектору України.

“Держсекретар обговорив зусилля із прискорення постачання енергетичного обладнання в Україну, високо оцінив тривалу стійкість українських громадян і наголосив на новому пакеті у розмірі 125 мільйонів доларів США для підтримки стійкості енергетичної інфраструктури України, включаючи закупівлю високовольтних автотрансформаторів, мобільних газових турбін для підтримки основних комунальних послуг та обладнання для ремонту розподільчих підстанцій”, — йдеться у повідомленні.

При цьому Блінкен та його колеги повторили свій заклик до Росії припинити напади на Україну та її енергетичні та опалювальні системи.

“Група зобов’язалася продовжувати тісну координацію для доставлення обладнання та гуманітарної допомоги цієї зими, закупівлі необхідної інфраструктури та підтримки довгострокового бачення України щодо модернізації та декарбонізації своєї енергосистеми та інтеграції до європейської системи. Держсекретар наголосив на твердій прихильності Сполучених Штатів підтримувати Україну стільки, скільки потрібно”, — зазначається в дописі.

Через поступове зниження температури по всій країні споживання електроенергії в Україні зросло зранку 23 січня, з’явився дефіцит потужності, ліміти перевищено у п’яти областях.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post США передадуть Україні 125 млн доларів на відновлення енергосистеми appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота