Швейцарія може дозволити реекспорт військової техніки в Україну
Комісія парламенту Швейцарії підтримала ініціативу про скасування заборони на реекспорт швейцарського озброєння до третіх країн, зокрема до України.
Про це повідомили в парламенті Швейцарії.
Швейцарський парламент складається з двох палат. Комітет нижньої палати — Національної ради — пропонує внести правки у федеральний закон про озброєння, щоб уряд міг відкликати декларацію про заборону реекспорту, яку підписали покупці швейцарського озброєння.

Відкликання декларації пропонують дозволити в кількох випадках:

  • якщо реекспорт стосується ситуації, яка, відповідно до резолюції Радбезу ООН, суперечить забороні застосування сили згідно з міжнародним правом;
  • якщо Генасамблея ООН більшістю у дві третини визначила, що було порушено заборону застосування сили згідно з міжнародним правом.

А втім, уряд Швейцарії повинен мати можливість підтримувати заборону на реекспорт, якщо її скасування суперечить головним зовнішньополітичним інтересам Швейцарії.

Депутатська ініціатива також передбачає, що декларація про заборону реекспорту зброї має стати недійсною, якщо є впевненість у тому, що озброєння було відправлене в Україну у зв’язку з російсько-українською війною. Ця правка оголошується терміновою та діятиме до 31 грудня 2025 року.

У комісії з політики безпеки вважають, що Швейцарія повинна надавати більше підтримки Україні, а запропоновані зміни не порушують закон про нейтралітет, оскільки йдеться не про прямий експорт техніки.

Зазначимо, що ці пропозиції члени комісії ухвалили 14 голосами “за”, ще 11 висловились проти. Меншість вважає, що реекспорт швейцарського озброєння в Україну є проблематичним з погляду нейтралітету, зокрема щодо принципу рівного ставлення.

Раніше стало відомо, що Швейцарія готова передати заморожені російські активи Україні, але є важлива умова: що пишуть західні ЗМІ

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

The post Швейцарія може дозволити реекспорт військової техніки в Україну appeared first on Прямий.

Головна Відео Новини Спільнота